NOVINKA – KOLEKCIA RUSTIKAL

V dnešnej dobe čoraz rýchlejšie tempo života spôsobuje, že sa cítime unavení, preťažení a vystresovaní. Neustále sa meniace prostredie, technické novinky, najnovšie trendy, s ktorými sa niekedy nedá držať krok,chýba nám minulosť, časy nášho detstva, idylická atmosféra prázdnin na vidieku. Z tejto túžby po pokoji, bezstarostnosti a tichu sa zrodil rustikálny štýl, ktorý sa čoraz častejšie objavuje nielen v našich domácnostiach, ale aj v tých najmódnejších časopisoch o interiérovom dizajne.

Vlastnosti rustikálneho štýlu

Väčšina z nás si pamätá prázdniny u babky na vidieku. Práve tu treba hľadať počiatky rustikálneho štýlu. Teraz, keď sme neustále zaneprázdnení a zahltení modernými technológiami, hľadáme pokoj, návrat k prírode, jednoduchosti, do čias bezstarostného detstva. Takto sa chceme cítiť, keď prídeme domov po náročnom pracovnom dni. Chceme cítiť idylickú atmosféru chaty na vidieku.

Rustikálne interiéry sú preto skvelým návratom nielen do minulosti, ale predovšetkým do prírody. Vyznačujú sa prírodnými materiálmi, jednoduchými aranžmánmi a útulnou atmosférou vidieckej chalupy. Rustikálne interiéry sú vyplnené drevom, obzvlášť surovým, s viditeľnými vláknami a hrčami. Výborne sa sem hodia aj drevené parkety, drevené stožiare a stropné trámy.

Rusticizmus netoleruje umelosť, plast alebo tanier. Ak je nábytok vyrobený z masívneho dreva, voskovaný, rovný, morený alebo zostarnutý trením. Dominujú drevené komody, komody a skrine vo výkladoch, kde vystavujeme suveníry z detstva či krásny starý porcelán.

Čo sa týka farieb, prevláda biela, béžová a zemité farby. Farby volíme hlavne teplé a neutrálne, vyhýbame sa tým jasným. Buduje harmonický, pokojný a predovšetkým veľmi útulný interiér.

Nábytok v rustikálnom štýle

V rustikálnom štýle dominuje nábytok z masívneho dreva. Najčastejšie sú jednoduché, až surové, mohutné s prirodzenou farbou. Tradičné komody, skrine, masívne postele a šatníkové skrine, ktoré sme donedávna ukrývali na povale, sa vracajú do obývačiek a vytvárajú v interiéroch neopakovateľnú atmosféru.

Len málokto z nás má však možnosť zregenerovať tento masívny drevený nábytok spred rokov. Výrobcovia dreveného nábytku preto robia všetko preto, aby splnili požiadavky rustikálneho štýlu. Na tento účel vyrobený nábytok starne stieraním, podmaľovaním alebo škvrnami a prasklinami. V súčasnosti je nábytok z rustikálnych kolekcií rovnako kvalitný ako ten z nášho detstva.

Povinná výbava pre rustikálny štýl

Neodmysliteľným prvkom rustikálnej obývačky je drevený príborník. Vyrobené z masívneho, masívneho dreva. Umiestnený v centrálnom bode bytu upúta pozornosť už od prahu. Vystavte svoj obľúbený riad v sklenenej vitríne, ktorá môže mať z času na čas aj praktickú funkciu.

Nezabudnite na masívnu a priestrannú komodu, kde schováte všetky drobnosti. Na krásny drevený stôl položte rodinné fotografie z dovoleniek na vidieku. Skvelým doplnkom komody bude aj lampa. Tie z prírodných materiálov budú bodkou aj v rustikálnom interiéri.

V spálni sa položte na pevnú, drevenú posteľ s vysokým čelom. Drevený kus nábytku interiér zútulní, zútulní a navodí atmosféru. Ak vám dochádza úložný priestor, investujte do drevenej truhlice! Presne ako v starej spálni pred rokmi. Tento dizajnový prvok zvýrazní rustikálny charakter interiéru.

Do jedálne zvoľte masívny, no jednoduchý drevený stôl a súpravu drevených stoličiek. Pamätáte si ich z detských rodinných stretnutí. Hľadajte podobné! Na dosku stola si určite dajte vyšívaný obrus.

Nakoniec nezabudnite na osvetlenie. Spomínané rustikálne svietidlá nielenže zapadnú do trendu, ale ich svetlo zútulní interiér. Do malých miestností zvoľte jednoduché zrkadlá v drevenom ráme a drevené nástenné poličky, vďaka ktorým získate viac miesta na odkladanie kníh či aranžovanie rastlín, ktoré sú charakteristické pre rustikálne interiéry.

Zoznámte sa s našou Kolekciou Rustikal!

Všetok nábytok, ktorý potrebujete na vytvorenie rustikálneho interiéru vo svojom dome, nájdete v našich showroomoch Drewmax. Nábytok z tejto kolekcie je celý vyrobený z masívneho borovicového dreva. Na rozdiel od iných kolekcií je nábytok Rustikal pokrytý prírodným včelím voskom, ktorý vytvára vrstvu, ktorá chráni pred vlhkosťou a drevo zároveň vyživuje. Vďaka voskovej úprave získal nábytok ďalšiu estetickú hodnotu. Zvýrazní sa prirodzená štruktúra a farba dreva. Ďalšou výhodou voskovaného nábytku je jeho hodvábne hladký povrch a príjemná vôňa dreva.

Včelí vosk je prírodný produkt, preto má voskovaný nábytok antistatické vlastnosti – na jeho povrchu sa usádza oveľa menej prachu. Preto sa výborne hodia do domácností alergikov.

Snívate o rustikálnom štýle vo svojom byte? Ochotný

Pozývame vás do showroom Drewmax!

Moderný dizajn

Moderný dizajn

Garancia kvality

Garancia kvality

Doprava

Doprava

Podpora

Podpora